Як вивчити іноземну мову самому? Читайте!


Є один чудовий метод вивчення іноземної мови. Ні, не самовчитель, і не навчальні програми - це все само собою. Основа самостійного вивчення мови - читання.

У школі читання англійською або іншою мовою, що вивчається особливої ​​ролі не грає - як правило, увагу в кращому випадку звертали на вимову. У вузах все стає ще гірше - чим більше зробив граматичних вправ, тим більше молодець, а читання вже мало кого цікавить.

А для дорослої людини, яка читає тексти і вчить мову для себе, а не "заради диплому", вивчення англійської мови або будь-якої іншої дійсно стане набагато простішим, якщо вона всього лише почне читати книги - спочатку зі словником, а потім вже просто намагаючись зрозуміти сюжет самостійно.

Читання белетристики іноземною мовою дасть вам прекрасний словниковий запас, плюс ви почнете відчувати літературну мову іншої країни.

Читання навчальних текстів з подальшим відпрацюванням мовних конструкцій дає можливість поставити вимову і розмовну мову.

Читання спеціалізованих текстів дає, відповідно, спеціалізований словниковий запас.

Головне - не забувати про те, що потрібно не тільки читати іноземною мовою, а й розуміти нюанси вимови - інакше що ж вийде? Є знаменита легенда про те, як великий письменник Корній Чуковський вивчив англійську мову за книжками, а приїхавши в Лондон, змушений був наймати репетитора - він прекрасно висловлювався письмово, але нічого не міг сказати вголос...

Так що починати вивчення мови все ж варто з "живих" уроків з репетитором, щоб вас просто навчили читати правильно.

А щоб правильно підібрати, що читати, допоможуть або Інтернет, або книжковий магазин - існують тексти для різного рівня знання мови, і навіть адаптації класичних книг для початківців-читачів. Але не забувайте, що дуже важливо не просто читати іноземною мовою, але читати по-справжньому цікаві вам книги й статті!

Читанню іноземною мовою потрібно приділяти не менше ніж півгодини на день, але не за принципом "читати півгодини", а за принципом, наприклад "обов'язково прочитати і зрозуміти десять сторінок". Коли ці самі десять сторінок починають укладатися в, скажімо, двадцять хвилин - спробуйте читати не десять сторінок, а п'ятнадцять. Але пам'ятайте - важливо, щоб ви розуміли все, що читаєте!

І запам'ятайте: коли ви читаєте іноземною мовою вголос, ви частково тренуєте і розмовну мову, звикаючи правильно будувати речення, не кажучи вже про вимову. А читання взагалі дає прекрасну можливість підтягнути словниковий запас. До того ж воно приносить задоволення. Так що не нехтуйте таким чудовим методом вивчення іноземної мови, як читання! Навіть якщо ви постійно вивчаєте мову з репетитором, все ж витрачайте хоча б півгодини на день на таку собі суміш розваги з додатковим заняттям - читання.

Замовити наші послуги можна в наступних містах України: Київ, Харків, Одеса, Дніпропетровськ, Донецьк, Запоріжжя, Львів, Кривий Ріг, Миколаїв, Маріуполь, Луганськ, Вінниця, Макіївка, Севастополь, Сімферополь, Херсон, Полтава, Чернігів, Черкаси, Житомир, Суми, Хмельницький, Чернівці, Горлівка, Рівне, Дніпродзержинськ, Кіровоград, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Біла Церква, Краматорськ, Мелітополь, Керч, Нікополь, Слов'янськ, Ужгород, Бердянськ, Алчевськ, Павлоград, Сєвєродонецьк, Євпаторія, Лисичанськ, Кам'янець-Подільський, Олександрія, Красний Луч, Єнакієве, Стаханов, Костянтинівка.