Особливості перекладу тексту технічного характеру


Справа в тому, що при перекладі технічної документації потрібно не просто знати мову - потрібно розуміти, про що, власне кажучи, текст. Наприклад, слово "dresser" в англійській мові означає і вішалку, і медпрацівника, який накладає пов'язки, і ще ряд моментів з області техніки - і дуже важливо розуміти, де мова йде про вішалки, а де - про апарат, який займається упакуванням. Тому навіть якщо перекладач непогано знає мову, це абсолютно не означає, що без тлумачного глосарію він впорається з технічним перекладом. А глосарій вже повинен робити технічний фахівець.

Є й інший варіант: щоб спочатку за переклад взялася людина, можливо, з не дуже хорошим стилем і мінімальним досвідом перекладу, але та, що знає, як мовою оригіналу будуть звучати ті чи інші технічні терміни. А після нього вже текст переписується начисто професійним перекладачем. Або можна ще ось як: перекладач працює без глосарію, залишаючи всі терміни в дужках, щоб технар зрозумів, що це за слово малося на увазі початково - а далі за ним уже правлять саме терміни.

Ну а якщо технічним перекладом займається тільки одна людина - що ж, це повинен бути або технар, який набив руку в перекладах за своєю тематикою настільки, що може вважатися адекватним професіоналом, або ж людина з дипломом технічного перекладача (є й така спеціальність). Наше бюро перекладів організовує вам підбір перекладача найкращим чином - яких би фахівців ми ні підібрали, готовий текст буде ідеальним в усьому: і в точності термінології, і в питаннях стилістики та читабельності. Ми з нетерпінням чекаємо на ваші замовлення!

Замовити наші послуги можна в наступних містах України: Київ, Харків, Одеса, Дніпропетровськ, Донецьк, Запоріжжя, Львів, Кривий Ріг, Миколаїв, Маріуполь, Луганськ, Вінниця, Макіївка, Севастополь, Сімферополь, Херсон, Полтава, Чернігів, Черкаси, Житомир, Суми, Хмельницький, Чернівці, Горлівка, Рівне, Дніпродзержинськ, Кіровоград, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Біла Церква, Краматорськ, Мелітополь, Керч, Нікополь, Слов'янськ, Ужгород, Бердянськ, Алчевськ, Павлоград, Сєвєродонецьк, Євпаторія, Лисичанськ, Кам'янець-Подільський, Олександрія, Красний Луч, Єнакієве, Стаханов, Костянтинівка.