Як визначається рівень якості письмового перекладу?


Проблема оцінки якості письмового перекладу полягає в першу чергу в тому, що критику потрібно знати і тему, за якою написаний оригінальний текст, і мову, з якої текст перекладений, і розуміти всі нюанси та специфіку роботи перекладача. Так, головним оцінювачем якості в будь-якому випадку буде виступати замовник: адже вся суть роботи перекладача в тому, щоб донести зміст тексту до читача так, як би доніс сам автор, знай він рідну мова читача. Саме тому краще всього зі "своїм" перекладачем спрацюватися, щоб він розумів, як треба "викладати" саме вам. А якщо у вас немає "свого" перекладача або раптово зовсім інша тема, ніж та, з якою звик працювати ваш фахівець - зверніться до професійного бюро перекладів, це буде мати куди більше сенсу, адже там підберуть перекладача, наскільки це можна, ідеального!

Ну а якщо ви вже зв'язалися з перекладачем без експертів, спробуйте оцінити якість перекладу, користуючись досить простими вказівками. Так ви хоча б основні моменти уточніть. Отже:
  • порівняйте обсяг тексту перекладу з об'ємом тексту оригіналу, включаючи кількість колонок і пунктів в таблицях;
  • перевірте збіг знаків: наприклад, знака відсотка (%), дробу, позначень валют або копірайту. Якщо вони збігаються у всіх потрібних місцях - це вже відмінний привід вважати, що перекладач молодець і не пропускав шматків тексту;
  • порівняйте також цифри - вони такі ж "якоря", як і знаки;
  • перевірте, чи правильно записані імена (а краще для початку, до перекладу, запишіть імена алфавітом потрібної мови на окремому листочку для перекладача, якщо у вас, звичайно, є інформація, як вони повинні бути записані);
  • переконайтеся, що печатки в офіційних документах перекладені, а не стоять як зображення з написами на мові оригіналу;
  • і взагалі перевірте всі картинки — чи не закралася десь мова оригіналу хоча б словом-другим.
Тоді ви зможете перевірити хоча б основні пункти. Але краще замовте якщо не сам письмовий переклад, то хоча б редагування перекладу, нам. Ми впораємося!

Замовити наші послуги можна в наступних містах України: Київ, Харків, Одеса, Дніпропетровськ, Донецьк, Запоріжжя, Львів, Кривий Ріг, Миколаїв, Маріуполь, Луганськ, Вінниця, Макіївка, Севастополь, Сімферополь, Херсон, Полтава, Чернігів, Черкаси, Житомир, Суми, Хмельницький, Чернівці, Горлівка, Рівне, Дніпродзержинськ, Кіровоград, Івано-Франківськ, Кременчук, Тернопіль, Луцьк, Біла Церква, Краматорськ, Мелітополь, Керч, Нікополь, Слов'янськ, Ужгород, Бердянськ, Алчевськ, Павлоград, Сєвєродонецьк, Євпаторія, Лисичанськ, Кам'янець-Подільський, Олександрія, Красний Луч, Єнакієве, Стаханов, Костянтинівка.